THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke

Featured image of THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke
Image of THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke
Name

THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke

Author
Category Biografia i pamiętniki
If possible, please buy the book THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke to donate Author

Read the preface to THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke to see if it’s a good fit for your reading hobby Biografia i pamiętniki before deciding THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke of Author on the reader nah!

 • Okres gwarancji dla przedsiębiorców: 12 miesięcy
 • Okres Gwarancji: 12 miesięcy
 • Rodzaj gwarancji: gwarancja sprzedawcy
 • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
 • ISBN: 9788381166492 • THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Aaron Mahnke
  Mrożąca krew w żyłach, zabawnie ilustrowana książka o najgorszych ludziach, którzy chodzili po świecie
  Niektóre potwory są tylko wytworami naszej wyobraźni, zaś inne są równie rzeczywiste jak ciało i krew: ludzie pozornie tacy sami jak my, żyjący wśród nas, często niezauważani, czasem nawet podziwiani, dopóki ich niegodziwe czyny i tajemnice nie wyjdą na jaw.
  W tym bogato ilustrowanym dziele gospodarza bestsellerowego podcastu znajdziecie opowieści o takich niesławnych postaciach, których zbrodnie przypominają nam, że prawda bywa bardziej przerażająca od fikcji. Aaron Mahnke przedstawia nam Williama Brodie, szanowanego szkockiego meblarza, wykorzystującego swój fach do żerowania na obywatelach Edynburga i skrywającego swoją zbrodniczą naturę pod maską szacownego obywatela, którego Robert Louis Stevenson opisał w swojej słynnej powieści jako doktora Jekylla i pana Hyde’a. Poznamy również H.H. Holmesa, nieuchwytnego oszusta, lepiej znanego jako postrach wystawy światowej w Chicago w roku 1893, podczas której przyjmował niczego nie podejrzewających gości do swojego koszmarnego ”hotelu”… w którym znikali na zawsze. W tej galerii zbrodniarzy nie mogło zabraknąć również Beli Kissa, węgierskiego blacharza z upodobaniem do okultyzmu i przechowywania kobiecych zwłok w beczkach z benzyną…
  Wypełniona opowieściami o najbardziej odrażających zbrodniarzach w dziejach, ta książka was przerazi, zmrozi do szpiku kości i każe się zastanowić, czy prawdziwe potwory nie czają się bliżej niż przypuszczacie!
  „Prawda często bywa bardziej przerażająca od fikcji, czego Aaron Mahnke dowodzi, zagłębiając się świat ludowych wierzeń i mrocznych aspektów historii, aby odnaleźć ziarno prawdy, z którego wyrastają nasze lęki.
  „Entertainment Weekly”
  „W przeciwieństwie do wielu horrorów epatujących przesadnym realizmem, Mahnke opiera się na rzeczywistym folklorze i mitach, niegdyś uważanych za prawdę”.
  „The Atlantic”
  „Prowadzona przez Mahnkego narracja, przypominająca niesamowite opowieści snute przy obozowych ogniskach, jest jedyną w swoim rodzaju lekcją historii”.
  „Esquire”
  Dane techniczne: Autor: Aaron Mahnke, Oprawa miękka, Rok wydania: 2019, Stron:400 , wymiary(mm): 135×210,
  Cena rynkowa 36,90 zł
  Rating THE WORLD OF LORE NIEGODZIWI ŚMIERTELNICY Mahnke

  Avarage 4.2 star from 337 Rating.


  Literature
   
  170
  Content
   
  141
  Narrator
   
  268
  The end
   
  111
  Quality of book
   
  278